#19 "Tak wygląda szczęście" Jennifer E. Smith


Polski tytuł: Tak wygląda szczęście
Oryginalny tytuł: This Is What Happy Looks Like
Autor: Jennifer E. Smith
Ilość stron: 399
Wydawnictwo: Bukowy las
Kategoria: literatura młodzieżowa
Wydanie polskie: 2014
Wydanie oryginalne: 2013
Cena z okładki: 36,90 zł
Ocena: 7/10

Pomyślcie tylko; leżycie sobie na hamaku pod drzewem. Liście chronią Was przed intensywnymi promieniami słońca, wiatr wprawia w ruch liście, powodując ich szelest. W rękach trzymacie książkę. Tylko jaką książkę? Hmm...
polecam "Tak wygląda szczęście"! Z uwagi na to, że kilka dni temu zaczęły się wakacje jest to wprost idealna książka na lato.

Ellie O'Neil mieszka w mały miasteczku Henley w stanie Maine. Nienawidzi wakacji, bo wtedy jej miasteczko przeżywa inwazję turystów. Tym razem jest jeszcze gorzej, bo wraz z turystami do miasteczka przybywa ekipa prosto z Hollywood. Jedyne co pozwala Ellie dostrzec w tym wszystkim choć trochę dobra jest tajemniczy, chłopak z którym koresponduje od jakiegoś czasu. Rozmawiają o swoim życiu, żartują, ale piszą też o poważnych sprawach. Tylko, że każde z nich nie mówi o sobie wszystkiego. Co się stanie gdy w końcu się spotkają?

To jak Ellie i Graham się poznają jest dość nieprawdopodobne. Sama chciałbym wysłać przez pomyłkę email do Chrisa Evansa i dostać odpowiedź, bo tak właśnie zaczęła się ich znajomość. Graham poprosił w mailu aby (odbiorca) wyprowadził jego świnkę Wilbura, na spacer, ale wiadomość przez pomyłkę trafia do Ellie. Zaczęło się od żartów, ale z biegiem czasu zaczęło się przeradzać w coś głębszego...

U wielu rodziców już na początku zapewne zaświeciłby się czerwona lampka: A co jeśli to jakiś złodziej, albo co gorsza pedofil?! Szczerze mówiąc też podchodziłam do poznawania nowych ludzi przez internet z rezerwą, ale nie przesadzajmy. Ja na przykład prowadząc tego bloga poznałam wiele wspaniałych osób, z którymi mogę dzielić swoją pasję jaką jest czytanie.

Może i jest to kolejna banalna książka opowiadająca o parze nastolatków, którzy poznają się przez przypadek i rodzi się między nimi uczucie, ale hej! Uważam, że każdy powinien czasem zatrzymać się w tym całym pędzie jakim jest dzisiejsze życie, znaleźć ciche wygodne miejsce i trochę odetchnąć. Odprężyć umysł. Wakacyjna atmosfera, malownicze miasteczko nad oceanem, wymarzony chłopak - jestem pewna, że taki zestaw przypadnie niejednej nastolatce do gustu.

Dlatego z czystym sercem mogę polecić Wam "Tak wygląda szczęście". Jak już mówiłam to lekka, książka na leniwe popołudnie.

A wy co myślicie? Czytaliście już, macie zamiar, czy raczej nie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach :) Do następnego napisania


AmyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Copyright © 2014 My Library , Blogger