#24 "Harry Potter i Przeklęte dziecko" J.K.K.Rowling

Polski tytuł: Harry Potter i Przeklęte dziecko
Oryginalny tytuł: Harry Potter and The Cursed Child
Autor: J.K.K.Rowling
Ilość stron: 512
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: fantasy
Rok wydania: 2016
Cena z okładki: 39,90 zł
Ocena: 6/10

Można powiedzieć, że Harry potter i przeklęte dziecko to trochę odgrzewany kotlet. Sama idea nie jest zła, ale według mnie książka została wydana wyłącznie w celach komercyjnych,
nic więcej, ponieważ Harry Potter i przeklęte dziecko to scenariusz sztuki, która jest wystawiana Londynie i została spisana przez autorów, a następnie wydana.

No ale dobra, trochę o fabule. Przenosimy się 19 lat po bitwie o Hogwart. Harry wraz z Giny mają już trójkę dzieci; Jamesa, Albusa i Lily. Tym razem wszystko skupia się wokół młodszego syna Harrego - Albusa. Chłopiec ma właśnie rozpocząć pierwszy rok nauki w Hogwarcie. Poznaje tam swojego przyjaciela a zarazem syna wroga jego ojca Malfoya - Scorpiusa. Chłopcy od razu się zaprzyjaźniają i zaczyna się ich wspólna przygoda... Muszą stawić czoła przeszłości, a także niespodziewanej i nieoczekiwanej przyszłości. 

Książkę czyta się bardzo szybko, mi zajęło to zaledwie dwie godziny. Jest to scenariusz przeniesiony z desek teatru na karty książki. Moim zdaniem fabuła była bardzo ciekawa, ale bardzo często odnosiłam wrażenie, że jest napisana na siłę. Także szczerze mówiąc nie mam jednoznacznego zdania na ten temat tej książki, ale uważam, że bardzo przyjemnie się mi się ją czytało. Lekka, przyjemna, po prostu idealna do relaksu.


AmyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz :)

Copyright © 2014 My Library , Blogger